Jadual perjalanan ETS tren di Malaysia bagi laluan Arah Utara (Northbound) dan Arah Selatan (Southbound)

  • Jadual 1 – Jadual perjalanan ETS Arah Utara (Northbound)
  • Jadual 2 – Jadual perjalanan ETS Arah Selatan (Southbound)

Tiket ETS KTMB boleh dibeli secara online melalui portal tempahan tiket dibawah dan melalui portal eticket KTMB.

Tempah / Beli Tiket ETS (Electric Train Service) KTM Anda Disini:-

1. BusOnlineTicket.com/train
2. Easybook.com/train
3. Portal Tiket KTM

Jadual 1

*Jadual ini adalah jadual lama. Jadual baru akan dikemaskinikan dalam masa yang terdekat.

Jadual 1 dibawah adalah perjalanan ETS bagi Arah Utara (Northbound). Ini bermakna tren-tren akan berakhir di stesen sebelah utara tanah air. Sebagai contoh, Tren No. 9500 perjalanannya bermula di Ipoh pada pukul 5.30 pagi (0530) dan berakhir di Padang Besar pukul 9.10 pagi (0910).

JADUAL PERJALANAN TREN ETS
No Tren/Train No.95009302930492089402920493069312930892109310940493149216921492329234
No Tren/Train No.9500
Gold
9302
Gold
9304
Gold
9208
Gold
9402
Silver
9204
Gold
9306
Gold
9312
Gold
9308
Gold
9210
Gold
9310
Gold
9404
Silver
9314
Gold
9216
Gold
9214
Platinum
9232
Gold
9234
Gold
Isnin - Khamis/Monday - Thursday
Jumaat - Ahad/Friday - Sunday
PADANG BESAR0910151021051555
Bukit Ketri0859---
ARAU0853145420471537
Kodiang0847---
Anak Bukit0835143920321522
Alor Setar0830143520281518
Kobah0817---
Gurun0808---
Sungai Petani0757140920011451
Tasek Gelugor0748---
Bukit Mertajam07371348--
BUTTERWORTH07281338-22402130-13072352
Bukit Mertajam07071315-22322122-12592344
Nibong Tebal0653--2220----
Parit Buntar06491300193122152107-12442329
Bagan Serai0642-------
Kamunting0625-------
Taiping06201230190121452037135012142259
Padang Rengas0606-------
Kuala Kangsar05591213184221272020-11572242
Sungai Siput05481202-2116----
Tasek0537-------
IPOH053009201120
11441500181616501950200520582120233002001951130611282213
Batu Gajah09101110
-1450-16401940195520462110232001501940---
Kampar08591059
11221440-16291929194420352059231001391929-11072152
Tapah Road08501050
11121428-16201920193520252050225801301920-10572142
Sungkai08381038
-1414-16081908192320132038224401181908---
Slim River08241024
-1359-15541854190919592024222901041854---
Behrang---1352------2222-----
Tanjung Malim08091009
10331344171115391839185419442009221400491839-10182103
Kuala Kubu Bharu---1331------2201-----
Batang Kali---1328------2158-----
Rawang07380938-1312-15081808182319141938214200181808---
Sungai Buloh---1257------2127-----
Kepong Sentral07170917-1249-14471747180218521917211923571747---
Kuala Lumpur070509059351235161614351735175018401905210523451735110609192004
KL SENTRAL070009009301230161114301730174518351900210023401730110009152000
Bandar Tasek Selatan15551814
Kajang15401758
Nilai15191735
Seremban15011717
Pulau Sebang / Tampin14281654
Batang Melaka--
GEMAS14001630

Booking ETS KTM Ticket

Jadual 2

*Jadual ini adalah jadual lama. Jadual baru akan dikemaskinikan dalam masa yang terdekat.

Jadual 2 dibawah adalah perjalanan ETS bagi Arah Selatan (Southbound). Ini bermakna tren-tren akan berakhir di stesen sebelah selatan tanah air. Sebagai contoh, Tren No. 9301 perjalanannya bermula di Ipoh pada pukul 5.00 pagi (0500) dan berakhir di KL Sentral pukul 7.20 pagi (0720).

JADUAL PERJALANAN TREN ETS
No Tren/Train No.9301
Gold
9311
Gold
9211
Gold
9203
Gold
9303
Gold
9401
Silver
9305
Gold
9307
Gold
9209
Gold
9503
Gold
9309
Gold
9403
Silver
9215
Gold
9213
Platinum
9217
Gold
9231
Platinum
9233
Gold
No Tren/Train No.9301
Gold
9311
Gold
9211
Gold
9203
Gold
9303
Gold
9401
Silver
9305
Gold
9307
Gold
9209
Gold
9503
Gold
9309
Gold
9403
Silver
9215
Gold
9213
Platinum
9217
Gold
9231
Platinum
9233
Gold
Isnin - Khamis/Monday - Thursdayv
Jumaat - Ahad/Friday - Sundayvvv
PADANG BESAR07451615171517150930
Bukit Ketri--17271727-
ARAU08011631173317330946
Kodiang--17381738-
Anak Bukit08141643175017500959
Alor Setar08191648175517551004
Kobah--18081808-
Gurun--18171817-
Sungai Petani08451714182818281030
Tasek Gelugor--18371837-
Bukit Mertajam-173518491849-
BUTTERWORTH0700-175819081908-214505001500
Bukit Mertajam0710-180719181918-215405091509
Nibong Tebal0722--19321932--0519-
Parit Buntar07260915182219361936-2209-1524
Bagan Serai---19431943----
Kamunting---20002000----
Taiping075709451852200520051129223905501554
Padang Rengas---20192019----
Kuala Kangsar08141002190920262026-2256-1611
Sungai Siput0824-191920372037----
Tasek---20482048----
IPOH05000730084410320900110014001600193920551800210020561214232406331640
Batu Gajah051107410855-0911111114111611-18112111----
Kampar052107510905-09211121142116211958182121212115--1659
Tapah Road053308030915-0933113314331633200818332133---1709
Sungkai054708170928-0947114714471647-18472147----
Slim River060208320941-1002120215021702-19022202----
Behrang-----1209----2209----
Tanjung Malim061608460953113510161217151617162044191622172158--1743
Kuala Kubu Bharu-----1230----2230----
Batang Kali-----1236----2236----
Rawang064509151024-1045124915451745-19452249----
Sungai Buloh-----1304----2304----
Kepong Sentral070409341043-1104131216041804-20042312----
Kuala Lumpur07160946-123911161326161618162146201623262301142108311848
KL SENTRAL072009501103124311201330162018202150202023302305142508351852
Bandar Tasek Selatan11161301
Kajang11331318
Nilai11581344
Seremban12171404
Pulau Sebang / Tampin12501435
Batang Melaka--
GEMAS13101500

Tiket ETS KTMB boleh dibeli secara online melalui portal tempahan tiket dibawah dan melalui portal eticket KTMB.

Tempah / Beli Tiket ETS (Electric Train Service) KTM Anda Disini:-

1. BusOnlineTicket.com/train
2. Easybook.com/train
3. Portal Tiket KTM

 

Tempah Tiket ETS / ETS Online Booking

Anda boleh menggunakan widget yang disediakan oleh BusOnlineTicket.com/train ini, untuk menempah tiket ETS anda atau mencari kekosongan tempat duduk (ETS seat availability) sesuatu perjalanan. Senarai tren, waktu perjalanan dan harga tiket ETS akan dipaparkan.

Booking ETS KTM Ticket

SERTAI BELITIKETBAS.COM NEWSLETTER
Dapatkan Maklumat Berkala. Promosi Tiket, Diskaun Hotel, Diskaun Buffet, Dll. Berminat?
Alamat email anda tidak akan dikongsi dengan pihak lain selain daripada belitiketbas.com sahaja.